вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 186
home Познати

Го фрли во транс целиот свет, а сега ни трага ни глас од неа: Фановите на ЕП ја бараат назад на трибините секси сопругата на хрватскиот фудбалер

Го фрли во транс целиот свет, а сега ни трага ни глас од неа: Фановите на ЕП ја бараат назад на трибините секси сопругата на хрватскиот фудбалер

Фанатиците на фудбалот речиси едвај чекаат да дојде некое фудбалско првенство, поради самиот факт што освен добрите натпревари, на трибините секогаш камерите ги ловат убавите девојки кои се поддршка на фудбалерите.

Речиси никој не може да ја заборави хрватската навивачка и сопруга на репрезентативецот Домагој Вида која во 2018 година на Светското првенство во Русија направи вистински бум.

Фудбалерот пред неколку години се венчаше со Ивана Гугиќ која е поранешен мис на Хрватска, а на СП 2018 година буквално беше магнет за новинарите.

Овие денови во пресрет на ЕП, новинарите и папараците се повеќе се интересираат за поранешната мис на Хрватска, особено по натпреварот на нејзината земја вчера каде играше и нејзиниот сопруг Вида.

Но, за жал се беше попусто бидејќи таа ниту на терените, ниту на социјалните мрежи повеќе ја нема. И додека таа е изолирана од медиумскиот свет и социјалниот живот останува фановите да се присетуваат на неа на фотографиите кои се уште стојат на интернет.

Коронавирус