четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 135
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Го чека своето второ дете, а планира да има пет: Овие имиња славната пејачка ги избрала од Библијата

Го чека своето второ дете, а планира да има пет: Овие имиња славната пејачка ги избрала од Библијата

Сека Алексиќ ужива во својата бременост, а неодамна откри дека се чувствува подобро од кога било и сподели планови за големо семејство.

Популарната пејачка веќе го има тригодишен син Јаков. За да стане мајка, таа помина низ трнлив и тежок пат.

Атрактивната 38-годишна пејачка моментално го чека својот втор син. До пораѓајот има уште четири месеци, но името веќе е избрано. Момчето ќе се вика Исак!

 

View this post on Instagram

 

🤰🏽💙😇

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Интересно е што Сека веќе испланирала имиња за други деца, кои планира да ги роди во иднина. Сите се инспирирани од Библијата.

„Аврам, Амон, Сара и Зара“, изјави таа за магазинот Стори.

“Јас би сакал да имам пет деца и работам на тоа. После оваа бременост, посакувам повторно да забременам. Ако Бог ги слушне нашите молитви, ќе имаме повеќе наследници”, рече Сека, која два пати забременува со вештачко оплодување.

 

View this post on Instagram

 

🤰🏽 #rixosmoments #rixospremiumbelek #pregnant 💙

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

 

View this post on Instagram

 

Hvala @swissotelsarajevo na sjajnom doceku! ❤️🎈

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Најнови вести

Коронавирус