сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Глумела дека е полицајка за да спречи семејно насилство: Славната пејачка објави вознемирувачко видео од станот на соседите

Глумела дека е полицајка за да спречи семејно насилство: Славната пејачка објави вознемирувачко видео од станот на соседите

Пејачката Славица Чуктераш вечерва сподели вознемирувачко видео, кое е направено во зградата во Белград, во која живее.

-Апартман до мојот. Дечкото ја тепа жената. Легнав, го успав детето и започна хаос,  напиша Славица на својот Инстаграм.

-Му се јавувам на мојот сосед да прашам каде е, тој вели дека не знае, да го чекам, дека ќе дојде сега. Секако, не ми беше отворена вратата пред да викнам дека сум полиција, додаде таа, заедно со видео што го објави на нејзиниот Инстаграм профил.

Пејачката била доволно храбра да снима кога соседите тропнале на вратата и кога непознат човек ја отворил.

Видеото можете да го погледнете во “стори“ на Инстаграм или на ТВ ПИНК.

Коронавирус