недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

Гледај ја мајката, одбери ја ќерката: Пејачката Маја Оџаклиевска има ќерка која буквално е клонирана во неа, таа е заносна бринета (ФОТО)

Гледај ја мајката, одбери ја ќерката: Пејачката Маја Оџаклиевска има ќерка која буквално е клонирана во неа, таа е заносна бринета (ФОТО)

Андреа Оџаклиевска, наследничката на пејачката Маја Оџаклиевска речиси е вистинска копија на својата мајка.

Андреа која често ја пратела пејачката во своите телевизиски настапи како мала уште од тогаш ги добивала сите комплименти за својот сјаен изглед.

Денес, таа порасна во вистинска убавица која на социјалните мрежи е активна, особено на Инстаграм каде неретко споделува фотографии со својата мајка.

Фановите се едногласни, двете се речиси копии една на друга, а помеѓу се што наследила од својата мајка е и широката насмевка која ја краси пејачката веќе со децении.

Маја ја има и ќерката Теа која пред шест години го роди нејзиниот син Лука и ја направи горда баба.

Најнови вести

Коронавирус