четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 177
home Познати

Гламурозна убавица: Сите очи вперени кон прекрасната Јелена Розга, оваа жена освојува (ФОТО)

Гламурозна убавица: Сите очи вперени кон прекрасната Јелена Розга, оваа жена освојува (ФОТО)

По 25-ти пат во Хрватска се одржа доделувањето на наградите „Вечерњакове руже“.

На свеченоста во Националниот театар во Загреб, присуствуваа бројни јавни личности од Хрватска, а меѓу нив беше и Јелена Розга.

41-годишната пејачка изгледаше гламурозно во вечерна тоалета од хрватскиот бренд eNVy room.

 

Коронавирус