вторник, 2. март 2021. Вести денес: 161
home Познати

Ѓулсерен од „Парампарче“ целосно го промени изгледот, но нешто тргна на лошо (ФОТО)

Ѓулсерен од „Парампарче“ целосно го промени изгледот, но нешто тргна на лошо (ФОТО)

Погледнете како убавата турска актерка Нургул Јешилчај, која ја гледавме како Ѓулсерен во серијата „Парампарче“ изгледа денес.

После една година пауза и улога на султанка, турската актерка повторно се врати на малите екрани со нова серија.

За време на паузата таа била член на жирито на шоуто „Некои нови ѕвезди“, а исто така одлучила својата фигура да ја доведе до совршенство и ослабела 7 килограми, но пред тоа се одлучила на чекор понапред кој тргнал на лошо.

Имено, 40-годишната актерка одлучила да стави ботокс, но изгледа дека не ја поднела добро интервенцијата, а телото не го прифаќало ботоксот, па еден период била целосно отечена.

Таа искрено пред новинарите раскажала што ѝ се случило и рекла дека ботокс и слични работи повеќе нема да ѝ паднат на памет.

Коронавирус