петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ѓорѓе Давид се повреди во „Ѕвездите на Гранд“ – сред емисија му потече крв (ФОТО)

Ѓорѓе Давид се повреди во „Ѕвездите на Гранд“ – сред емисија му потече крв (ФОТО)

Ѓорѓе Давид, музичар и член на жирито на „Звездите на Гранд“, се повреди за време на последната емисија.

Според извештаите во медиумите, Дејвид се исекол на плексиглас што ги дели членовите на жирито.

Почнал да крвари од прстот, но неговата повреда наскоро била санирана, па музичарот продолжи да ги следи перформансите на кандидатот и да ги проценува.

Ѓорѓе Давид уште еднаш го привлече вниманието со својот изглед, бидејќи имаше долги лакирани нокти и имаше шминка на лицето.

Коронавирус