понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 171
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Ги застануваше обичните минувачи и ги предизвикуваше да пеат, случајно откри нова ѕвезда- светот полуди по нејзиниот глас (ВИДЕО)

Ги застануваше обичните минувачи и ги предизвикуваше да пеат, случајно откри нова ѕвезда- светот полуди по нејзиниот глас (ВИДЕО)

Британецот Кевин Фрешватер одејќи низ Лондон застануваше луѓе на улица и од нив бараше да ги продолжат стиховите од песните кој што ги започнуваше тој.

Некои го одбиваа, пцуеја, немаа време за него и за неговите глупости, некои ги довршуваа стиховите и пееја, а потоа тој налетал на Шарлот Авберу (30) која потоа стана сензација низ целиот свет.

Тој ја започна песната „Shallow“, а таа ја заврши песната од легендарниот филм „Ѕвездата е родена“ од Лејди Гага и Бредли Купер.

 

View this post on Instagram

 

FINISH THE LYRICS!!! 🎤😂😂😂 (Inspired by @arron_crascall) 🎤 @charlotteawbery

A post shared by Kevin Freshwater (@kevinfreshwater) on

Откако го пушти својот глас таа го шокираше него, но и светот бидејќи го погоди речиси секој тон.

Видеото за еден ден на Твитер собра околу 24 милиони прегледа.

Сепак ова не е прв пат многумина да ја видат и да слушнат која е Шарлот. Таа на својот Инстаграм профил често споделува преработување на најголемите хитови, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

#princecover #purplerain #live swipe right

A post shared by Charlotte Awbery (@charlotteawbery) on

Најнови вести

Коронавирус