вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ги закрви браќата: Вилијам поради Меган се скара со братот

Ги закрви браќата: Вилијам поради Меган се скара со братот

Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, го напуштаат својот дом во Лондон после караницата со Вилијам.

Хари и Меган сега живееат на територијата на Кенсингтонската палата и тука планираа да го добијат своето прво дете, кое треба да се роди на пролет. Сепак и покрај реновирањето кое е завршено и кое чинело 1,4 милиони фунти, новопечените младенци ќе го напуштат имотот како би се населиле во Виндзор.

Меган и Хари исто така сакаат да се одделат од Вилијам и Кејт, кои живеат во апартманот со 20 соби во палатата. Како што пишуваат британските медиуми, браќата принцови, чувствуваат дека сега е моментот за разделба.

Како Хари е на пат да стане татко, а Вилијам веќе има три деца, секој сака да се фокусира на својот дом.

Како што наведуваат медиумите, во последно време владее голема тензија меѓу браќата, а ниту Хари ниту Меган сакаат да живеат крај Вилијам и Кејт.

Најнови вести

Локални избори 2021