сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Познати

Ги закопаа воените секири: Аца Лукас и Соња повторно се заедно

Ги закопаа воените секири: Аца Лукас и Соња повторно се заедно

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ решиле да ги закопаат воените секири.

Фолкерот и креаторката очигледно решиле да ги надминат несогласувањата, како нивната ќерка би растела во здрава средина, а приморјето е вистинско место за нивно помирување.

-Се случи тоа што се случи и двајцата се свесни дека нема враќање, но решија несогласувањата да ги остават на страна поради ќерката Викторија. Иако после инцидентот кога тој физички ја нападна, немаа никаков контакт, малку по малку почнаа да комуницираат преку телфон, за на крај да се договорат и за заеднички ручеци, вели извор близок до парот.

Соња и Викторија некое време се веќе во Црна Гора, а неодамна им се придружил и Аца Лукас.

-Кога ќе се видат, тие функционираат како ништо да не се случило. Иако Соња на почетокот беше воздржана, а тој видно нервозен, многу брзо се вратија во нормален ток. Делуваа како среќно семејство додека ручаа, а подоцна уживаа во Тиват. Соња и Аца караниците ги оставија на страна, а сето тоа поради ќерката која сака да поминува време со двата родители. Двајцата сфатија дека детето не смее да трпи поради она што се случи меѓу нив, па така дојде и до помирување, додал изворот.