петок, 5. март 2021. Вести денес: 165
home Познати

Ги загуби сопругот и ќерката, а насмевката на лицето ја врати многу брзо- сопругата на Коби Брајант оваа причина не ја крие од светот (ФОТО)

Ги загуби сопругот и ќерката, а насмевката на лицето ја врати многу брзо- сопругата на Коби Брајант оваа причина не ја крие од светот (ФОТО)

Пред точно една година, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана и уште седум други лица кои беа во личниот хеликоптер на кошаркарот. Сите загинаа на местото на несреќата, вклучувајќи го и пилотот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Трагедијата се случи во Калабасас, Калифорнија. Точните причини за падот во моментов не се познати, бидејќи во хеликоптерот немало „црни кутии“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Неговата најголема поддршка и сопруга Ванеса Брајант речиси „добро“ се држи поради останатите ќерки кои и се мотив за живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Таа на својот Инстаграм профил често е активна и споделува како се вратила во „нормалниот“ живот само поради децата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Насмевката на нејзиното лице е неизбежен дел од фотографиите, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Коби играше за Лејкерси од 1996 до 2016 година, пет пати стана НБА шампион, двапати ја освои титулата најкорисен (МВП) играч во финалната плејоф серија и беше прогласен за МВП во регуларниот дел од сезоната.

Најнови вести

Коронавирус