вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

Ги воодушеви нејзините следбеници со новата фотографија: “Ќе го срушиш интернетот!”

Ги воодушеви нејзините следбеници со новата фотографија: “Ќе го срушиш интернетот!”

Славната актерка Селма Хаек објавила фотографија на својот Инстаграм пофил како ужива на базен, но славата ја понесе нејзиниот костим за капење. Едноделниот црн костим ги истакна нејзините облини кој под градите имал натпис “Original Gucci”.

Покрај фотографијата стои описот: “Ова не е мојот костим за филмот “House of Gucci”, но сепак топло го препорачувам”, напишала глумицата која во филмот ја толкува улогата на Пина Ауријема, некогашна блиска пријателка на Патриција Гучи.

Многумина искоментирале колку добро изгледа Селма, а еден од следбениците ги спомнал нејзните гради пишувајќи: “Секој ден се сѐ поголеми”.

Исто така многумина ѝ коментирале дека Селма ќе го “сруши интернетот” и дека “изгледа совршено”.

Коронавирус