вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 177
home Познати

ГИ СРУШИ СИТЕ РЕКОРДИ: Оваа песна за еден ден има 60 милиони прегледи (ВИДЕО)

ГИ СРУШИ СИТЕ РЕКОРДИ: Оваа песна за еден ден има 60 милиони прегледи (ВИДЕО)

Камбек синглот на пејачот Адел, „Easy on me“, беше прегледан 51 милион пати за 24 часа и го достигна врвот на тренд во Македонија и остатокот од светот за само еден ден.

Адел е прва на тренд листата во Обединетото Кралство, САД и Германија.

Британската соул дива во петокот објави кам -бек сингл во кој споделува детали со светот за трауматичните шест години што ги претрпе од последното објавување на плочата.

Во тој период, 33-годишната мегаsвезда рече дека имала „година на болка“ во која нејзиниот брак се распаднал.

Нејзиниот долгоочекуван нов албум „30“ ќе излезе на 19 ноември, објави пејачката во средата.

Најнови вести

Коронавирус