четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Познати

Ги следи ли проклетство „Ѕвездите на Гранд“: Тројца победници доживеаја страшни сообраќајки

Ги следи ли проклетство „Ѕвездите на Гранд“: Тројца победници доживеаја страшни сообраќајки

Победниците на “Ѕвездите на Гранд” се чини дека ги следи некакво проклетство. Актуелна е сообраќајната незгода на Дарко Лазиќ, кој е сериозно повреден, но слична несреќа доживејаа и неговите колеги Амар Гиле и Стефан Петрушиќ.

Неколку други учесници во ова музичко натпреварување исто така беа вклучени во сообраќајни несреќи. Вања Мијатовиќ беше во автомобилот со Стефан Петрушиќ во времето на несреќата и едвај закрепна од повредите.

Сообраќајка имаа и Лиана Савиќ Надица Адемов, Слободан Ѓурковиќ, Милан Динчиќ – Динча…

За среќа, сите тие преживејаа, но траумите им останаа за цел живот.

Победникот на седмата сезона на “Ѕвездите на Гранд” Амар Гиле Јашарспахиќ преживеа сериозна сообраќајна несреќа во февруари 2016 година. Несреќата се случила на патот Белград – Какањ, кога БМВ-то во кое се возел излета од патот и се преврте, а пејачot во тој момент спиел на задното седиште.

Тој беше единствениот преживеан во страшната несреќа, во која дури три лица загинаа. Амар Гиле се здоби со повреди на главата од кои бргу се опорави, но не и психички.

Најлошото што му се случи, беше тоа што го загуби својот кум во сообраќајната несреќа.

Во февруари 2013 година, уште еден Гранд победник – Стефан Петрушиќ со колегите Ана Севиќ и Вања Мијатовиќ доживеа исто така тешка сообраќајна несреќа, по што и денес, тврди дека тој не знае како тие преживеале.

Поточно, Стефан возел по концерт на која се појавиле во спортскиот центар „Спенс“ и на излезот од Нови Сад налетале на неосветлени и необележани бетонски столбови за наплатната рампа на автопатот, која била во изградбаа.

Пејачот, за среќа, помина со полесни повреди, Ана која седела на совозачкото седиште ја повреди ногата, додека Вања беше повреден најтешко од сите нив, бидејќи тој се здоби со скршеница на градната коска.

loading...