вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Ги одбележа најболните шест месеци без својата мајка- кобната година и започна откако се појави во неговата емисија и ги кажа овие зборови

Ги одбележа најболните шест месеци без својата мајка- кобната година и започна откако се појави во неговата емисија и ги кажа овие зборови
ФОТО: Srbija Danas

Српската пејачка Јелена Карлеуша заедно со нејзиниот татко, тетката Даниела и најблиските вчера присуствуваше на шестмесечниот помен на нејзината мајка која почина во март годинава.

Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографии од гробот на својата мајка на кој донела икебана во облик на срце и многу букети цвеќиња.

-Шест месеци, мама… шест месеци.., напиша Карлеуша.

Извори за српските медиуми велат дека пејачката со часови седела на гробот и гледала само во сликата на својата мајка не верувајќи дека таа е почината, додека татко и цело време стоел во нејзина близина.

Инаку медиумите додаваат и дека оваа тешка година за Карлеуша започнала од гостувањето кај Огнен Амиџиќ за прв пат по многу години кое се случи во декември минатата година.

 

View this post on Instagram

 

50% savage 50% sweetheart 🐽

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Тогаш таа зборуваше за своите планови, за светлата иднина која е пред неа, идните песни, кариерата, но споделувањата на социјалните мрежи и тагата кон својата мајка секојдневно го покажуваат спротивното.

Коронавирус