среда, 12. мај 2021. Вести денес: 1
home Познати

Ги крие од јавноста, а на нив им го должи целото нејзино богатство: Родителите на Цеца никогаш нема да и простат една работа (ФОТО)

Ги крие од јавноста, а на нив им го должи целото нејзино богатство: Родителите на Цеца никогаш нема да и простат една работа (ФОТО)

Фолк ѕвездата Цеца често говори дека ова што е денес им го должи на своите родители Мира и Слободан Величковиќ.

За нејзината кариера сонуваат многумина, а пејачката често им се заблагодарува јавно на своите родители кои и даваат поддршка, љубов и воспитување низ сиве овие години.

Цеца во една прилика откри и дека нејзините родители никогаш нема да и опростат една работа.

-Единствено на што ми замеруваат е тоа што немам завршено факултет и тоа остана до ден денес. Можам да нанижам било какви музички успеси, но они пак ќе речат: „Да, но можеше да имаш диплома“, призна пејачката.

Коронавирус