среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ги изненади сите со свадбениот подарок: Еве што му подари кумата Милица Тодоровиќ на познатиот пејач Стеван Анѓелковиќ

Ги изненади сите со свадбениот подарок: Еве што му подари кумата Милица Тодоровиќ на познатиот пејач Стеван Анѓелковиќ

Пејачката Милица Тодоровиќ овој викенд беше кума на свадбата на познатиот пејач Стеван Анѓелковиќ, а на церемонијата се појави со нејзиното момче Милош Пауновиќ.

Пејачката за српските медиуми вели дека претходно немала прилика да биде кума и не ги знаела свадбените обичаи, но откако новинарите ја запрашаа што ќе им подари на младенците таа ги изненади сите со одговорот:

-Телевизор, ламба, правосмукалка, миксер. И он некогаш да готви…Ништо од тие обичаи не знаев, па ме поднаучија…, вели Милица.

Коронавирус