вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Познати

Георгина знаеше како да ја прослави титулата на Јуве

Георгина знаеше како да ја прослави титулата на Јуве

Јувентус синоќа и официјално по деветти пат во низа ја освои титулата во Серија А.

Старата дама ја продолжи доминацијата на Апенините и на две кола пред крајот ја осигураа титулата. Јувентус не беше брилијантен оваа сезона, но и покрај тоа успеа да ја одбрани титулата и да ја продолжи доминацијата во Серија А.

На Инстаграм синоќа се огласи и понежната половина на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, која знаеше како да ја честита новата титула. Таа објави фотографија со нивните деца и напиша фантастична порака.

„Заедништвото не прави силни и денеска повторно сме прваци. Не знам кој збор треба да го кажам за да ја опишам твојата посветеност и тоа што го работиш. Ти си инспирација за сите нас и најдобар на универзумот. Тоа продолжуваш да го работиш 24 часа и 365 дена од година во година, но секогаш се исплати. Славиме во пижама парти.“ – порача Георгина.

Најнови вести

Коронавирус