среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 91
home Познати

Георгина Родригез: Бев грдо пајче, па се претворив во лебед

Георгина Родригез: Бев грдо пајче, па се претворив во лебед

Георгина Родригез откри колку била „грда“ додека растела, а имала и посебни зборови за оние кои не ја сакаат и нејзиниот иден сопруг Кристијано Роналдо.

Георгина е многу убава и згодна, светски позната и успешна жена. Некогаш работела како продавачка во „елитен бутик“, каде што ја здогледал денешното момче Кристијано Роналдо, поради кого станала планетарно популарна. Но, таа признава дека не било сè во нејзиниот живот толку совршено…

Како тинејџерка, таа живеела во тесна заедничка куќа и работела во продавница каде заработувала 250 фунти неделно во шпанскиот град Хуеска. Како 17-годишник се преселила во Бристол каде се вработила. Нејзиниот татко одлежа 10 години затвор за прекршоци за трговија со дрога. Значи, воопшто не е среќно детство за денес една од најубавите жени во светот.

-Имам мото: Што и да направиш, ќе бидеш критикуван. Луѓето се завидни на мојот партнер и мене. Зависта е чувство што уништува човечко суштество, ги исполнува со омраза и огорченост, рече Георгина во неодамнешното интервју за Мујер Хоја.

-Се чини дека е подобро да се биде богат од раѓање, а не да се подобрува и напредува почнувајќи од истата точка како и повеќето луѓе, додаде таа.

Родригез е една од најпопуларните sвезди на Инстаграм со неверојатни 21,5 милиони следбеници. Таа склучи голем број профитабилни договори за моделирање, вклучително и позирање за Вог.

Сепак, таа тврди дека никој не можел да го предвиди нејзиниот подем бидејќи таа била – грдо пајче.

-Кога бев мала, бев грдо пајче и се претворив во лебед. При раѓање никој не би рекол дека подоцна ќе прераснам во убавица. Тие секогаш му го велеа тоа, но јас се сакам себеси како што сум. Никој не е совршен, но ние сме уникатни и тоа само по себе е посебно , додаде Георгина.

Коронавирус