четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 146
home Познати

Георгина на Роналдо има исто толку атрактивна сестра (ФОТО)

Георгина на Роналдо има исто толку атрактивна сестра (ФОТО)

Гeоргина Родригез, убавата свршеница на славниот Кристијано Роналдо, сите ја знаат, но дали знаевте дека таа има сестра?

Ивана Родригез е четири години постара од нејзината славна сестра, а на Инстаграм ја следат 270.000 луѓе (вклучувајќи го и Роналдо).

За разлика од Георгина, која тешко може да се види во издание кое не е гламурозно, судејќи според фотографиите, Ивана сака да експериментира со различни стилови, па затоа често ја менува фризурата и бојата на косата.

Таа е многу блиска со својата сестра, а покрај заедничката фотографија напишала: “Сестра ми е мојата најдобра пријателка. Ја сакам бескрајно”.

View this post on Instagram

#Moments #❤️

A post shared by Ivana Rodríguez 🌞 (@ivana_rh) on

Коронавирус