вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 5
home Познати

Георгина му приреди роденденско изненадување на Роналдо, а од подарокот се изненади и славеникот- вакво нешто ни на сон не сте виделе

Георгина му приреди роденденско изненадување на Роналдо, а од подарокот се изненади и славеникот- вакво нешто ни на сон не сте виделе

Кристијано Роналдо вчера наполни 35 години и влезе во втората половина од четвртата деценија од животот, а како што веќе навикнавме во изминативе неколку сезони, 5-ти февруари е ден кога дури три големи ѕвезди добиваат милиони пораки и честитки на социјалните мрежи.

Кристијано одлучи да посети еден елитен ресторан во Торино заедно со својата поубава половина.

Сепак, Георгина се погрижи неговиот 35-ти роденден да не мине баш обично, бидејќи го почести својот сакан со скап Мерцедес џип, а во изведувањето на изненадувањето доби помош и од блиските пријатели на Роналдо.

 

View this post on Instagram

 

Felicidades al hombre de mi vida! Qué ganas de transportar nuestro amor en tu regalo ?? ? @cristiano #happybirthday

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Најнови вести

Коронавирус