петок, 18. октомври 2019. Вести денес: 87
home Познати

Георгина и Роналдо ја имаат „најгрдата“ мачка на светот- од сумата која ја платиле за неа ќе се онесвестите (ФОТО)

Георгина и Роналдо ја имаат „најгрдата“ мачка на светот- од сумата која ја платиле за неа ќе се онесвестите (ФОТО)

Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез на светот им го претставија новиот член во семејството.

Станува збор за мачка која нема влакна, оваа врста на мачки многумина не ги сакаат, а се нарекува и како најгрда мачка на светот.

Весникот „The Sun“ пишува дека оваа мачка чини околу 2.600 фунти и дека изгледа пострашно и од нивната семејна фотографија за ноќта на вештерките, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Happy Halloween to everyone!!🎃👻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on