четврток, 22. април 2021. Вести денес: 0
home Познати

Гените се чудо: Ќерката на Јоксимовиќ запеа и ги остави сите без здив, а кога ќе видите кој ја пофали ќе сфатите дека новата ѕвезда е родена

Гените се чудо: Ќерката на  Јоксимовиќ запеа и ги остави сите без здив, а кога ќе видите кој ја пофали ќе сфатите дека новата ѕвезда е родена

Братот на пејачот Жељко Јоксимовиќ сподели видео од ќерката на пејачот во која открива колку е горд на својата внука Мина Јоксимовиќ која ги покажа завидливите вокални способности.

Мина покажа дека иде по стапките на својот татко, а со својот моќен вокал докажа дека сериозно може да се занимава со музика.

-Горда на мојата Мина Јоксимовиќ. Па има ли некој подобар??? Има ли?!, напиша Саша на својот Инстаграм профил.

На каверот на Мина не остана рамнодушна ниту Јелена Томашевиќ која се знае дека е една од најмоќните вокали на овие простори.

-Боже предобра е, напиша пејачката.

Исто така и Анабела Атијас и коментираше на оваа објава, а како навистина изгледа нејзината изведба слушнете во продолжение.

Најнови вести

Коронавирус