петок, 29. јули 2022. Вести денес: 94
home Познати

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски застана на лудиот камен

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски застана на лудиот камен

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски викендов се ожени со неговата избраничка Андријана Јакимовска.

Доскорешниот министер за земјоделство и сегашен генерален секретар на партијата, венчавката ја најави уште летоска кога избраничката ја побарал за жена на нивниот одмор во Порторож во Словенија.

Благослов до младите, годинава на свадба, до година на мекици.

Инаку, судбоносното „да“ младите го кажаа во манастирот Јоаким Осоговски во Крива Паланка

Коронавирус