вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Гастоз заради коронавирусот е заглавен на Тајланд: Овде е рај, кој наскоро ќе стане пекол!

Гастоз заради коронавирусот е заглавен на Тајланд: Овде е рај, кој наскоро ќе стане пекол!

Ненад Маринковиќ – Гастоз сè уште престојува во Тајланд, а неговите пријатели со кои заминал на ова патување решиле да се вратат во Србија, додека тој решил да остане таму на месец или два, за да не мора да оди во карантинкога ќе се врати.

Сепак, како што ситуацијата се менува сега и тогаш, се чини дека тој ќе мора да се врати во Србија.

Гастоз истакна дека отишол во Тајланд за да го прослави роденденот со пријателите.

Тој истакна дека ситуацијата во Тајланд драматично се променила во последните неколку дена и дека тие почнуваат да воведуваат строги мерки за да се спречи ширењето на вирусот.

„Овде е рај кој наскоро ќе стане пекол. Тука луѓето се’ повеќе и повеќе носат маски, во рок од пет дена цената на маските скокна за 15 пати. Пред да можеме да влеземе во некои продавници каде луѓето не носеа маски, сега веќе не се може. Трговските центри се затворени, а овде се воведува и вонредна состојба. Повеќе не е интересно“-вели тој.

Коронавирус