сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

ГАГИ ЏОГАНИ ИМА ДЕВОЈКА ДУРИ ОД СКАНДИНАВИЈА – ги откри деталите за неа, а еве кои се тие!

ГАГИ ЏОГАНИ ИМА ДЕВОЈКА ДУРИ ОД СКАНДИНАВИЈА – ги откри деталите за неа, а еве кои се тие!

Гаги Џогани со нетрпение го чека доаѓањето на неговата прва внука, а во емисијата со Огњен Амиџиќ откри дека има уште една работа што го прави неизмерно среќен.

Имено, популарениот танчер, откри дека е за заљубен и е во хармонична врска со девојка од Скандинавија.

Гаги откри неколку детали за неговата избрана, но истакна дека не сака да ја пласира во јавност.

– Сакав да кажам во ова ексклузивно шоу дека се заљубив, имам девојка и добро сум. Не можам да кажам која е таа, таа е русокоса, од Скандинавија е, под педесетите години, има 45 години. Јас сум навистина во љубов, конечно. Во „Задруга“ зборев дека сакам да се заљубам и да бидам исполнет, а еве сега сум , рече Гаги и додаде:

– Јас нема да го дадам својот живот на чинија, не сакам да истакнувам девојката во јавност,некој да ја слика, не сакам повеќе никој да знае ништо за мојот приватен живот. Имам девојка, ја сакам најмногу во светот, заклучи тој.

Најнови вести

Коронавирус