четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Фустанот на Брена „позајмен“ од кралската свадба- го носеше… (ФОТО)

Фустанот на Брена „позајмен“ од кралската свадба- го носеше… (ФОТО)

Балканската ѕвезда Лепа Брена во текот на свадбата на посинокот Филип и колешката Александра се преслекувала три пати, сменила три фустани.

За венчавката во црквата „Василиј Острошки“ Брена избрала фустан, тоалета, во лаванда боја, со мала шапка со пердуви.

Многумина веднаш забележале дека креацијата им е од некаде позната, па брзо се сетиле дека речиси иста тоалета носеше Серена Вилијамс на свадбата на Меган Маркл и принцот Хари.

Qatar 2022