сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 83
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Фудбалерот на Лацио ја „ќари“ поранешната на Роналдо- ниту тој не можеше да и одолее на сексапилната тетоважа под интимата (ФОТО)

Фудбалерот на Лацио ја „ќари“ поранешната на Роналдо- ниту тој не можеше да и одолее на сексапилната тетоважа под интимата (ФОТО)

Во 2016 година таа беше главна тема во сите светски медиуми бидејќи токму таа ја имаше честа да му стане девојка на Кристијано Роналдо.

Станува збор за мисицата Дезире Кордеро на која според пишувањата на шпанските медиуми Роналдо не можел да и одолее поради сексапилната тетоважа на нејзината нога под интимата.

 

View this post on Instagram

 

Buon Natale a tutti 🎄❤️ #alliwantforchristmasisyou #sweethome #rome

A post shared by Desire (@desirecordero) on

Парот бил заедно за време на Европското првенство додека Португалецот ги лечел своите повреди од финалето.

А доказ дека се уште сака фудбалери се најновите написи дека таа е во врска со фудбалерот на Лацио, Хоакин Кореа.

 

View this post on Instagram

 

Amsterdam with love ❤️ #tbt #amsterdam

A post shared by Desire (@desirecordero) on

Кореа оваа сезона пристигна во Лацио, а наводно веќе започнал да живее со манекенката, што е доказ дека и тој не можел да и одолее на тетоважата.

 

View this post on Instagram

 

1 or 2 ¿? 🐙 – – #ibiza #august #summer #sun #sunset #nofilter #nomakeup

A post shared by Desire (@desirecordero) on

 

View this post on Instagram

 

✨ Magic ✨ #sunset #ibiza #brandvillage

A post shared by Desire (@desirecordero) on

 

View this post on Instagram

 

🌸

A post shared by Desire (@desirecordero) on

Коронавирус