сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Фронтменот на „Ван Гог“ погоден со шише во глава: Потоа направил нешто несекојдневно (ВИДЕО)

Фронтменот на „Ван Гог“ погоден со шише во глава: Потоа направил нешто несекојдневно (ВИДЕО)

За време на настап во Сараево, Ѓуле од Ван Гог бил погоден со шише во главата.

Откако го примил ударот, стоел шокиран неколку секунди, а потоа решил да го прекине настапот и да направи нешто несекојдневно.

Тој ја повикал личноста која го фрлила шишето да се качи на сцената.

„Верувајте, во рокенролот е дозволено публиката да го сподели своето воодушевување со бендот. Не е ни прв ни последен пат едно шише за вода, пиво, играчка или цвеќе да долета кон бината“, изјавил тој за босанските медиуми.

 

Извор: Слободен печат

Коронавирус