четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 75
home Познати

Фотографија од Вилијам и Кејт која никогаш не смеела да излезе во јавност

Фотографија од Вилијам и Кејт која никогаш не смеела да излезе во јавност

Сериозно кршење на кралскиот протокол.

Иако тоа не е случај со Кејт и Вилијам,правилата во кралското семејство налага нивните членови да не бидат како останатите луѓе, но и да не бидат како останатите јавни личности.

Но за медиумите тоа правило не важи, па често нивната интима е сведена на миниумум, иако за објавување на нивни фотогафии постои правило.

Една од таквите фотографии која не е по протокол, е направена на плажа во 2011 годинана која принцот Вилијам е во шарен шорц, а Кејт во минијатурно бикини.

Оваа фотографија предизвика големо внимане и затоа што е една од „забранетите“, но и поради добриот изглед на Кејт и Вилијам.

Интересно е дека фотографија од ваков тип никогаш после тоа се нема појавено или можеби никој не успеал да направи.

 

Најнови вести

Коронавирус