сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Фотографија од милион лајкови: Ешли Грејам соблече сè од себе и ги покажа стриите по бременоста

Фотографија од милион лајкови: Ешли Грејам соблече сè од себе и ги покажа стриите по бременоста

Неодамна Ешли Грејам одлучи јавно да прозбори за реалната состојба низ која поминуваат жените кои неодамна се породиле.

Освен грижата за бебето, таа се осврна и на закрепнувањето, како и сите непријатности кои доаѓаат со тоа, вклучувајќи го и враќањето на матката во првобитната форма, но и исцедоците поради нејзиното обновување.

Овојпат, плус-сајз манекенката одлучи да ги покаже стриите на стомакот кои ѝ се создале во текот на бременоста. Таа сака да биде пример за сите нови мајки, покажувајќи дека женското тело е чудо, кое успева да износи нов живот цели девет месеци, а потоа низ бројни перипетии да се врати во првобитната состојба.

 

View this post on Instagram

 

same me. few new stories.

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

Коронавирус