недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 68
home Познати

Фотографија како од пеколот: Славниот актер се спасил од пожарот во Калифорнија, сега се моли за неговото семејство

Фотографија како од пеколот: Славниот актер се спасил од пожарот во Калифорнија, сега се моли за неговото семејство

Околу 250.000 жители на Лос Анџелес и Вентура се евакуирани, а пожарникарите и понатаму се борат со огнената стихија.

Околу 150 куќи се уништени, а славниот холивудски актер Орландо Блум се евакуирал од својот дом, а пред самото заминување го фотографирал пожарот.

Во Малуби, кое е познато место каде што може да се најдат познати личности, беше наредена евакуација, а повеќе домови се уништени во местата Вестлејк Вилиџ и Оак Парк.

Пожарот се прошири на 35.000 ари. Меѓу евакуираните е и актерот Орландо Блум кој го фотографирал стравичниот пожар.

– Ова е мојата улица, фотографијата е од пред околу два часа. Се молам за моето семејство и благодарен сум им на храбрите пожарникари. Чувајте се, порача холивудскиот актер.

Најнови вести