сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 6
home Познати

Фотографии кои будат спомени, потресни статуси- Македонската естрада се простува од рокерската легенда (ФОТО)

Фотографии кои будат спомени, потресни статуси- Македонската естрада се простува од рокерската легенда (ФОТО)

Откако Македонија утрово со тага ја прими веста за смртта на рокерската икона Влатко Илиевски, македонската музичка естрада започна емотивно да се простува од пејачот.

Легендарната група Нокаут преку социјалните мрежи напиша дека денеска е тажен ден.

Пејачката пак Тамара Тодевска со емотивна фотографија се потсети на убавите тинејџерски денови, додека текстописецот Огнен Неделковски му порача вечна слава на својот драг пријател.

Нина Јанева исто така со фотографија му посака да лета високо на крилјата на рокенролот, додека Влатко Лозановски преку својот Инстаграм со фотографија од Илиевски му искажа последно збогум.

 

Сочувство изрази и виолинистот Зоран Џорлев.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Последен поздрав до пејачот испратија и пејачката Виткроија Лоба и манекенката Катарина Ивановска преку своите Инстаграм профили, погледнете.

Bese poseben. Mi bese cest sto mi bese drugar. Pocivaj vo mir

A post shared by Katarina ivanovska (@katarina_ivanovska) on