сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Знаете ли кој е македонскиот фудбалер на фотографијата?

ФОТО: Знаете ли кој е македонскиот фудбалер на фотографијата?

Секогаш се интересни фотографиите на кои сегашни фудбалери можеме да ги видиме како изгледале како млади.

Така е и во овој случај. На насловната фотографија е еден македонски репрезентативец во периодот кога се вљубувал во спортот.

И неговиот татко се занимавал со фудбал, па не било тешко да го зарази со овој магичен дел од животот.

Можеби некои од вас погодија, се работи за  –  Давид Бабунски.

Најнови вести

Коронавирус