недела, 5. декември 2021. Вести денес: 90
home Познати

ФОТО: Згодните близначки Марија и Магдалена се прави Спартанки

ФОТО: Згодните близначки Марија и Магдалена се прави Спартанки

Близначките Марија и Магделена Гаврилови викендов учествуваа на Спартанската трка “Јохан Кројф Aрената” во Амстердам.

Спартанската трка се одржува во 30 различни земји во Светот. Се работи за трка на издржливост која се состои од повеќе различни дисциплини, но сите се исклучително тешки.

Коронавирус