четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 66
home Познати

ФОТО: Војвотката запотена се појави пред камерите, проблеми за кралското семејство

ФОТО: Војвотката запотена се појави пред камерите, проблеми за кралското семејство

По шест недели Меган Маркл и принцот Хари се вратија на официјалните должности.

Нивното прво појавување во новата година беше посетата на Канадската куќа во Лондон бидејќи дел од годишниот одмор заедно со синот Арчи го поминаа во Канада. Меган во оваа пригода носеше комбинација на бои која голем број жени ја одбегнуваат, а медиумите ја нарекоа „350 нијанси кафено“. Интересно е што војвотката од Сасекс која инаку носи брендирана гардероба, овој пат носеше „улична мода“.

Проблем излезе кога на Ејч-енд-Ем блузата почна да се познава дека војвотката се запотила под пазувите. Критичарите на друштвените мрежи заклучија дека такво нешто не смее да им се случува на принцези иако се само луѓе.

Коронавирус