недела, 28. мај 2023. Вести денес: 83
home Познати

ФОТО: Водителката на Канал 5 во високи потпетици клекната на снегот на -4 покажа што е „јака штикла“

ФОТО: Водителката на Канал 5 во високи потпетици клекната на снегот на -4 покажа што е „јака штикла“

За водителката на ТВ Канал 5Јелена Спенџарска, изгледа нема зима! Како и би имало кога доаѓа од најстудениот град во земјава – Берово! Патем и онака навикнавме да ја гледаме по планини, шумски  куќички и хотели, па задоцнетиот  мартовски снег, можеби ги изненади градските власти, но не и подготвената беровчанка.

Затоа и да врне и да вее, тоа за неа ништо не е… Вита Јела би во секоја прилика, да се слика. За на Инстаграм!  До душа овој пат можеше само и да се слика, зашто така облечена на ова време, тешко дека би можела повеќе од тоа…

Затоа, Спенџарска не го пропушти моментот да клекне на снегот, по тенка шарена кошула, црни панталони и салонски чевли со високи потпетици. Директно од студиото во дворот на телевизијата за да покаже што е, или поточно, колку е… „јака штикла“ на  – 4 С!

Очилата за сонце нераскинлив аксесоар, иако повеќе би и прилегале очила за снег по таа вијулица. Ама тие не одат на ваква гардероба. Не се во склад со студискиот имиџ на водителката, која затоа пак, за да не и смрзнат прстињата на рацете, ги прошета по снегот и елегантните кожени ракавици. Бубрезите, јајниците, белите дробови и останатите органи, мораа да трпат на зимата за сметка на имиџот и убавината.