недела, 27. септември 2020. Вести денес: 10
home Познати

ФОТО: Во македонската серија е згодна и заводлива, а вака изгледа актерката кога не е на снимање

ФОТО: Во македонската серија е згодна и заводлива, а вака изгледа актерката кога не е на снимање

Бугарската актерка Јана Маринова е вистинско освежување во македонската популарна серија „Преспав“. Заводливата шефица изгледа одлично и додека не е на снимање.

Јана Маринова, 40 годишна актерка, која играла во над 350 епизоди од различни серии, играла во бугарски и американски филмови, во театарот… и повеќе од тоа.

Маринова е активна на социјалните мрежи, каде често објавува фотографии од себеси и своите ангажмани.

Погледнете како изгледа кога не е на филмски сет:

Коронавирус