сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 54
home Познати

ФОТО: Во домот на Дарко Илиевски денеска убав повод за славење, а еве и зошто

ФОТО: Во домот на Дарко Илиевски денеска убав повод за славење, а еве и зошто

Некогашниот пејач Дарко Илиевски веќе долго време живее и работи во Флорида, Америка каде е оженет со сопругата Ивана, а пред една година го добија и синот Матео.

Овие денови тие имаа голема причина за славење, а тоа беше роденденот на синот.

Дарко на социјалните мрежи сподели фотографии од роденденот на синот.

Коронавирус