четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 43
home Познати

ФОТО+ВИДЕО: Оваа девојка е новата Мис Универзум

ФОТО+ВИДЕО: Оваа девојка е новата Мис Универзум

Мис Јужна Африка, Зозибини Тунзи е новата Мис Универзум.

Оваа убавица е прогласена за најубава во изборот одржан синоќа во Атланта.

Втората придружничка е Софија Арагон од Мексико, додека за прва е избрана Порториканката Медисон Андерсон.

-Пораснав во свет во кој жената изгледа како мене, има коса и боја на кожата како мојата, никогаш не е сметана за убава. Време е тоа да запре. Сакам да ве видат деца, да го погледнат моето лице и во него да го најдат одразот на своето лице, истакна Тунзи на бината.

Најнови вести