четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 18
home Познати

ФОТО+ВИДЕО: Македонската старлета која „жари и пали“ во Дубаи

ФОТО+ВИДЕО: Македонската старлета која „жари и пали“ во Дубаи

Старлетата која повеќе од пет години живее во Дубаи ја шокираше јавноста.

Таа е полу Македонка, полу Бугарка! Повеќе од пет години живее и работи во Дубаи. Пред да замине во луксузната метропола се занимаваше со мода, беше дел од едно познато реалити шоу, гордо го носеше епитетот стралета. Нејзиното име е Драгана Спасовска.

Во моментов е на одмор во Скопје, а Бекстејџ го искористи нејзиниот престој овде и поразговара со неа и притоа направи заеднички апдејт на се она што се случува во нејзиниот живот.

Па така, од интервјуто дознавме дека Драгана е љубител на луксузниот живот, носи само скапи и брендирани парчиња облека, исклучително е блиска со фудбалската ѕвезда Роналдињо, а нејзиното животно мото е : Со пари се купува и здравје и среќа!

Коронавирус