четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 140
home Познати

ФОТО+ВИДЕО: Дарко Лазиќ покрај градежништвото, влегува во уште еден нов бизнис – дознајте за што станува збор!

ФОТО+ВИДЕО: Дарко Лазиќ покрај градежништвото, влегува во уште еден нов бизнис – дознајте за што станува збор!

Популарниот пејач, Дарко Лаиќ започна нов бизнис, и во таа прилика на заинтересираните ќе им покаже како се храни откако ослабе 88 килограми.

Имено, Лазиќ на својот Инстаграм профил објави дека отворил профил под името „Кујната на Дарко“, каде што ќе ги објавува неговите рецепти.

-Запратете го новиот профил и наскоро уживајте во дневните специјалитети, напиша пејачот, а на новиот профил веќе има неколку објави.

-Првиот специјалитет, свадбарки копус – стои во описот на видео снимката на кој се гледа како истиот се крчка.

„Кога нема свирки, мора друг бизнис да цвета“, „Секоја чест, само продолжи така“, „Одличен домаќин“, коментираат следбениците покрај објавите на ново отворениот профил на Лазиќ.

Инаку, Дарко Лазиќ неодамна со кумот започнаа уште еден бизнис, односно отвориле фирма за изградба на згради и луксузни апартмани во Србија, а оваа инвестиција ќе го чини 300 илијади евра.

Коронавирус