вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 56
home Познати

ФOTO: Вереницата на Борко Ристовски откри како ќе се вика бебето

Голманот на македонската ракометна репрезентација го очекува своето прво дете, заедно со неговата избраничка Николина.
ФOTO: Вереницата на Борко Ристовски откри како ќе се вика бебето

Голманот на македонската ракометна репрезентација го очекува своето прво дете, заедно со неговата избраничка Николина.

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија од персонализираните патики со кои Борко ќе ги брани боите на Македонија на вечерашниот меч со Црна Гора, на кои е испишано името Душан.

„Патиките со кои тато ќе брани на ЕП во Хрватска, со името и срцебиењето на нашиот син“, напишала таа во опис на фотографијата.

„Сакам слика од неговото срцебиење. Линијата на срцето на Душан на моите патики. И лути лавови“, рекол Борко кога со Сатја Грабулоски разговарале за дизајнот на патиките.

Коронавирус