среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 26
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Познати

ФОТО: Уште една балканска ѕвезда позитивна на коронавирусот!

ФОТО: Уште една балканска ѕвезда позитивна на коронавирусот!

Пејачката Јелена Костов и после 19 дена борба со коронавирусот, повторно доби позитивен тест.

На својата кожа почувствував каква е борбата со коронавирусот но повторно добив позитивен тест.

Како што кажува познатата Српска пејачка Јелена Костов таа има болки во коските, температура и сува кашлица. Потоа правела тест и дознала дека е позитивна.

-Деветнаесет дена поминаа откако дознав за мојата болест, но се уште не успеав да се излечам, рече Костова.

Коронавирус