четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Познати

ФОТО: Убавицата ја покажа фигурата само еден месец по породувањето

ФОТО: Убавицата ја покажа фигурата само еден месец по породувањето

Супермоделот Кендис Свонепул пред нешто помалку од еден месец на свет го донесе Аријел.

Манекенката, најпозната по соработката со брендот Викторија сикрет, пред неколку дена отпатува во Бразил, каде најголемиот дел од времето го поминува на плажите.

Папараците ја фотографирале јужноафриканската убавица која изгледа фантастично.

 

Очигледное  дека Кендис девет месеци водела сметка за исхраната за нејзиното бебе да ги добие најважните хранливи состојки, а воедно, нејзиното тело да го задржи здравиот и убав изглед.

Кендис и нејзиниот партнер Херман Николи се заедно 13 години, а од вонбрачна заедница имаат два сина – Анaка и Ариел.

 

Најнови вести