петок, 3. декември 2021. Вести денес: 132
home Познати

ФОТО: Том Хенкс се огласи откако потврди дека е позитивен на коронавирус

ФОТО: Том Хенкс се огласи откако потврди дека е позитивен на коронавирус

Познатиот актерски пар Том Хенкс и Рита Вилсон се огласија на социјалните мрежи откако минатата недела објавија дека е позитивни на коронавирус.

Тој на Инстаграм објави фотографија со коментар „Им благодарам на оние кои помагаат. Се грижиме за себе и другите“.

Двојката се зарази од новиот вирус кој го тресе светот, за време на снимањето на биографскиот филм за Елвис Присли во Австралија, каде во моментов се во изолација и се на лекување.

 

View this post on Instagram

 

Thanks to the Helpers. Let’s take care of ourselves and each other. Hanx

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on

Коронавирус