петок, 21. февруари 2020. Вести денес: 2
home Познати

ФОТО: Тој е прогласен за најсекси маж на Евросонг

ФОТО: Тој е прогласен за најсекси маж на Евросонг

Шармантниот 24-годишен Лука Хани е прогласен за најсекси маж на Евросонг.

На изненадување и на Швајцарците одлично котира и на обложувалниците. Тој е голема музичка ѕвезда во својата земја Швајцарија.

Роден е во Берн, а од мал свирел на клавир и на гитара. Се запишал во средно ѕидарско училиште, а да не се пријавел на популарното музички шоу во Германија, ќе продолжел да работи како ѕидар.

Неговиот талент го препознала публиката и жирито на музичкото шоу „Германија бара талент”, така што победил на само 17 години и заработил 500.000 евра, кои ги употребил за развојот на својата музичка кариера.

 

View this post on Instagram

 

Buona Pasqua 🐰 Ostereier gabs bei mir nicht, aber dafür ein leckeres Eis in Rom😍♥️#roma #easter #italy #shotwithhuawei

A post shared by Luca Hänni (@lucahaenni1) on

 

View this post on Instagram

 

Ready for the stage 🎸 #shegotme #live #stage #shotwithhuawei

A post shared by Luca Hänni (@lucahaenni1) on

 

View this post on Instagram

 

Happy Weekend meine Lieben 🎉🎉 📸 @aneliajaneva 👚 @jazzminmarschall

A post shared by Luca Hänni (@lucahaenni1) on