понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 75
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

ФОТО: Тања Савиќ ја покажа сестрата, обожавателите изненадени од сличноста

ФОТО: Тања Савиќ ја покажа сестрата, обожавателите изненадени од сличноста

Српската пејачка Тања Савиќ иако со години е во медиумите и јавноста се интересира за неа, таа не сака многу да зборува за приватниот живот.

Пејачката е многу блиска со својата сестра Билјана, а од најновите фотографии кои ги сподели Тања може да се забележи дека двете сестри многу си личат.

-Мојата Бики, напиша Савиќ под една фотографија објавена со нејзината сестра.