вторник, 25. јуни 2019. Вести денес: 93
home Познати

ФОТО: Таа му беше најверна другарка на Тоше – Антонија Шола не можеше да облече пократко мини

ФОТО: Таа му беше најверна другарка на Тоше – Антонија Шола не можеше да облече пократко мини

Сите се сеќаваат на познатата хрватска пејачка Антонија Шола која беше една од блиските пријателки на Тоше Проески.

 

View this post on Instagram

 

Možeš što hoćeš… #bitangomoja 🚤💙💦 link for video in profile bio or https://goo.gl/aG1zse

A post shared by Antonija Šola (@antonija_sola) on

Пејачката се стекна со слава во Македонија откако го сними дуетот со нашиот пејач, а откако Тоше трагично загина таа поретко беше присутна во македонските медиуми.

Денес пејачката ужива во својата слава во Хрватска и ширум Балканот, а обожува и да објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм профил, погледнете.