понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Познати

ФОТО: Таа е најубавата жена за 2020 – Има 19 години, служи војска и заведе милионер

ФОТО: Таа е најубавата жена за 2020 – Има 19 години, служи војска и заведе милионер

Уште од 1990 година, TC Candler и независни модни критичари ги избираат 100 најубави лица на светот.

Победничка на 2020 година е Јаел Шелбиј, 19-годишна манекенка од Израел која и претходните две години беше во топ три најубави лица според овој магазин.

-Никогаш во ништо не сум била прва…Ви благодарам, ова е убава титула, истакнала убавицата која во моментов служи задолжителен воен рок во израелското воздухопловство.

Оваа девојка, според пишувањата на израелските медиуми, е во врска со 35 годишниот син на израелскиот милионер Брендон Корф. Таа има работено на бројни модни кампања, меѓу кои и за колекцијата на шминки на Ким Кардашијан.

Критериумите по кои се прави листата на најубави лица се естетско соврешенство, но се гледаат и елеганцијата, држењето, оригиналноста.

Најнови вести

Коронавирус